Dată :
18.10.2008 10:20

Spectatori:
4289

Classic a trecut la conducere în minutul 16 cu 0 - 1, în urma unor acţiuni de mare fineţe pe centrul terenului. Autorul golului a fost Georgian Capră. În minutul 17.

O acţiune superbă pe stânga a avut ca rezultat angajarea în adâncime a lui Alex Dobos de la Classic, care a ajuns în careul mic şi a marcat pentru oaspeţi. Scorul a devenit 0 - 2.

Classic a marcat pentru 0-3 când Daniel Costache a centrat din corner către Radu Dobriţă care a trimis puternic în poartă. 0 - 3 a fost scorul la pauză.

În minutul 58, oaspeţii şi-au mărit avantajul la 0 - 4, Vivian Olah finalizând un atac de pe partea stângă cu o foarfecă de mare spectacol.

Suporterii gazdelor s-au supărat când Alex Dobos a pătruns pe dreapta şi a marcat în minutul 72. Classic a trecut la conducere, 0 - 5.

În minutul 78, Daniel Costache de la Classic a trecut prin apărarea centrală a gazdelor şi a şutat puternic în dreapta, marcând pentru 0 - 6.

Cu victoria asta ma mentin in fruntea clasamentului dupa egalul din prima runda,